Home
Despre noi
Cursuri
Profesori
Cand si unde?
Costuri
Galerie foto
Video
Conferinta
Contact
Cautare
Ultimele stiri
------------------------------------------------

Link-uri

Biserica Agape Live (Dum. 10-12, 18...
Biserica Agape
Grace College of Divinity
Tineret Agape
Centrul Crestin Timisoara
Alfa Omega TV
2013 Profesori

Vezi profesorii editiilor : 2006, 2007 , 2008, 2009, 2010,  2011

  

Editia 2013

Profesori straini: wayne_tate.jpg

 

    Wayne Tate  este lider de inchinare de peste 30 de ani. El a compus cantece interpretate de diferiti artisti, printre care si Ron Kenoly, Alvin Slaughter si Crystal Lewis. I s-au publicat multe cantece de catre Integrity Music, precum si de catre alte companii de muzica de inchinare.
Wayne locuieste in
Fayetteville, N.C. impreuna cu sotia lui, Rachel, unde slujeste ca Pastor de Inchinare si de Arte la Manna Church. Wayne si Rachel au trei copii, David, Rachel Lynn si Jordan. Ei au si doi nepoti, Jaedon si Brooklyn.

 


rob still.jpg       Rob Still - Teologia Practica a Inchinarii, Compozitie & Conducerea Inchinarii
Pastor de Închinare şi Arte la Biserica Belmont (Nashville, TN), Rob este un lider de închinare, compozitor şi  producător cu o inimă pentru naţiuni. El conduce închinarea la o mare varietate de biserici şi denominaţiuni, a fost Director de Închinare pentru Sozo International Music & Arts Festival din Europa de Est, a predat în America Latină cu Musico a’ Musico şi a slujit împreună cu James Goll (Encounters Network) de la Institute for Worship Studies al renumitului teolog şi autor Dr. Robert Webber.

Cântecele sale au fost introduse în seria de reviste de laudă şi închinare SongDiscovery  şi sunt publicate de către worshiptogether.com / EMI Christian Music Group. El este compozitorul melodiei “O ungere nouă” (“Aceasta e”) care a fost tradusă în multe limbi şi este cântată de închinători în întreaga lume.
Inainte de a intra cu norma intreaga in lucrare, Rob a detinut The Orchard Recording Studio si a fost presedintele la Still Music Group, o companie premiata in Nashville care producea melodii pentru reclame la firme precum Nike, Wal-Mart, Pizza Hut si sute de alte firme de publicitate. 

 

 

 

 

tom johnson111.jpg

    Tom Johnson - Libertatea Liderului 
Tom este un slujitor cu normă întreagă şi fondatorul lucrării “Equip 2 Serve”, lucrare care se ocupă de echiparea şi relaţionarea cu liderii din întreaga lume.

Cu peste 25 de ani de experienţă în păstorire, plantare de biserici şi pregătire a liderilor la nivel internaţional, Tom aduce perspective veterane despre conducere şi lucrare în Trupul lui Hristos. Pe lângă lucrarea sa cu bisericile GCI din S.U.A., el slujeşte frecvent şi în Europa, Asia, Africa, Africa de Sud şi Caraibe.

    Pasiunea lui Tom pentru a echipa noi generaţii de lideri pentru biserică a dus la dezvoltarea Institutului de pregătire a liderilor din România, Transnistria şi lansarea de noi site-uri in Sri Lanka şi Thailanda în 2009.
In 2003,  impreuna cu familia s-a mutat in Romania, unde a slujit ca directorexecutiv al GCI-Eastern Europe si ca membru al Retelei Apostolice CCT.

In 2008, Tom si sota sa Julie au sarbatorit 25 de ani de casnicie, timp in care au rezultat patru copii. Acum ei traiesc in Durham, NC si slujesc la Biserica Grace din Chapel Hill, NC.


 

 

  Profesori romani: 

 

   

     Pica Mengher Pica Mengher - Redescoperirea Inchinarii, lectii basa
Pica a condus inchinarea in Biserica "Agape" din Timisoara pentru 10 ani, inregistrand albumele: "Hei, Hei Romania ", "Trezire" si "E Raul Sfant".
La Institutul Biblic Rhema a predat cursuri de lauda si inchinare; este invitat sa vorbeasca despre acest subiect in diferite si in tabere de tineret.
Are pe inima de multa vreme aceasta Scoala de Inchinare in special pentru pregatirea liderilor de inchinare.
In prezent pastoreste Biserica Noii Generatii "Casa Inchinarii"  din Timisoara si este casatorit cu Dana si au doi copii.

 

 

 

Genu Olariu

       Genu Olariu - Teoria Muzicii, lectii pian
Genu este absolvent al Conservatorului din Timisoara si a ales sa-si puna la dispozitie abilitatile muzicale pentru lucrarea de inchinare din Romania. A slujit ca director muzical in Biserica "Agape" timp de 10 ani, fiind si producatorul albumelor: "Trezire", "E Raul Sfant", "Domnul meu e viu" si "Colinzi".
Timp de 2 ani, a ajutat echipa de inchinare din Biserica "Casa Inchinarii" iar in prezent slujeste la Biserica "Agape". Din 2001, Genu este director muzical in reteaua apostolica, Centrul Crestin Timisoara,  avand oportunitatea sa organizeze cateva seminarii si conferinte de inchinare.
A participat la evanghelizari, conferinte si concerte cu diferite echipe de inchinare. Genu este casatorit cu Ramona si au 3 copii.

 

 

 

sunny_mic.jpg

    Sunny - Inchinare Profetica, lectii chitara
Sunny are 33 de ani, este casatorit cu Adina de 6 ani. A absolvit Facultatea de Teologie Ecumenica Bucuresti in 2003. 

In ultimii 15 ani a condus inchinarea in diferite biserici din Romania, a fost implicat in mai multe proiecte muzicale dintre care Philios:1994-1997/ VitaminaC: 2000 - 2010, a compus si inregistrat 6 albume, a fost invitat sa impartasesc din experienta mea cu Dumnezeu la diferite scoli biblice si conferinte de inchinare din Romania.

Momentan locuieste in Bucuresti si impreuna cu sotia sa sunt implicati in lucrarea Teen Challenge Romania

Dorinta lui Sunny este ca sa faca cunoscuta inima de Tata a lui Dumnezeu generatiei in care traieste si sa-i ajute si incurajezz sa isi descopere darurile pentru a fi folosite intr-un mod practic la inaintarea Imparatiei lui Dumnezeu. 

 

 

Costel Gherghely

Claudius Samartinean

 

sus

Last Updated ( Friday, 09 August 2013 )